Vot - EU - Projekt

 

Naša škola je bila jedan od suradnika u sklopu projekta Vot EU – It is up to you?. Nositelj projekta je organizacija Focus Europa iz Italije kojeg financira Europska komisija. Dvodnevnu radionicu za učenike i nastavnike održali su simpatični Daniele Gizzi i Fabio Roccuzzo. Prva radionica je održana 2. svibnja 2019. godine u kojoj su sudjelovali učenici 4a razreda. Druga radionica je održana 3. svibnja 2019. godine u kojoj su sudjelovali nastavnici naše škole. Radionica i predavanje je bilo otvoreno i za širu javnost.

Edukacija za učenike je održana u smjeru sljedećih tema: „THE EUROPEAN PARLIAMNENT IS OUR VOICE“ te „THE EUROPEAN ELECTION 2019 AND THE FUTURE OF EUROPE“. Cilj projekta je ojačati važnost sudjelovanja učenika na izborima za EU parlament koji će se održati od 23. – 26. svibnja 2019. godine. Potrebno je potaknuti učenike koji prvi put izlaze na izbore da mogu promijeniti svoju budućnost, da se njihov glas „čuje“ i vrijedi.
Edukacija za nastavnike sadržavala je sljedeće teme:
 The EU Parlament: from past to present
 What does what in the EU?
 What do you want from the next EU parlamet: Expectations and hopes
 Why voting is important?

„Život bez slobode je poput tijela bez duše" Kahlil Gibran

Kažu da fotografija govori više od tisuću riječi

vot eu

-Link na fotogaleriju