Art dizajn - 2 nagrade pripadaju učenicima Škole

Jučer, 10.travnja 2019., otvorena je 18. po redu županijska smotra Art Dizajn. Tema ovogodišnje smotre glasi POP ART - umjetnik kao kritičar vremena. Učenici su svojim radovima u stilu pop arta komentirali suvremenu pop kulturu. Na izložbi je izloženo 72 rada, a samo tri su najbolja. Od tri nagrađena rada, čak dva pripadaju učenicima naše Škole. Drugu nagradu osvojili su učenici 2.S razreda, smjer soboslikar-ličilac, Tomislav Dundović i Ivan Pavičić pod mentorstvom profesorice Ivane Koren. Rad nosi ime Šuma je život, a kritizira sve češću i bezobzirniju sječu šuma te sustavno uništavanje planeta Zemlje. Prvu nagradu osvojili su učenici 4.C razreda, smjer drvodjeljski tehničar dizajner, Gabrijel Hajdinger i Dujo Bobić koji su uz mentorstvo prof. Mladena Pilipovića i prof. Luce Bašić izradili #instastol. Oblikovavši stol u obliku sveprisutnog "hashtaga" uputili su kritiku sve većoj izloženosti privatnog života na društvenim mrežama. 
No, to nisu jedini radovi naših učenika koji su izloženi u prostoru crkve sv. Dominika u Zadru. 
Ostali izloženi radovi su:
Ivan Perić, 2.S: Čuvajmo Zemlju
Luka Demo i Mate Žilić, 2.S: Samo lajk
Žan Ilić, 2.S: Zemlja trećeg svijeta
Renato Bukvić, 2.S: Ljubav iz interesa
Antonio Pavičić i Gabrijel Štulić, 3.S: Gubitnički koeficijent
Ivan Ražov, 3.S: S one strane
Stipe Ramić i Renato Bilaver, 3.S: Don't like
Roko Maras, Zvonimir Maras i Dino Dragaš, 3.S: Ideal
Leonardo Alić i Nikola Župan, 1.S: Uokviri se
Džeki Rraci i Gabrijel Hajdinger, 4.C: MEMErlinka
Rene Ernesto Bogeljić, 4.C: America First
Erik Mekelenić i Frane Šare, 4.C: Barka spasa
Karla Pavić, 4.C: Dobro pogledaj

Čestitke našim učenicima na izvrsnim radovima i kvalitetnoj kritici suvremene pop kulture. 
Kako je rekao Andy Warhol: "...previše svog života provodimo gledajući, a ne promatrajući..."
Vi ste ovim radovima pokazali da ne samo gledate već i promatrate svijet oko sebe, bravo i samo tako nastavite.