O školi

„Napredak i razvitak čovjeka od neizmjerne su važnosti za čovječanstvo i bitno ovise o invenciji.“  (Nikola Tesla)

 

O ŠKOLI:

Strukovna škola Vice Vlatkovića izvodi nastavni proces u 5 različitih sektora i 18 različitih trogodišnjih i četverogodišnjih strukovnih zanimanja.Škola je izvrsno opremljena, danas svakako jedna od najopremljenijih škola u RH, i predstavlja centar kompetentnosti u automehatronici, obnovljivim izvorima energije, elektrotehnici i obradi drva.

Kontinuirano pratimo razvoj tehnologije te iste implementiramo u nastavni proces pri čemu veliku pažnju pridajemo kontinuiranom usavršavanju naših nastavnika.  

To su prepoznali i naši europski partneri pa smo tako u proteklih deset godina realizirali i četiri međunarodna projekta kroz koje smo tehnološki suvremeno opremili strukovne kabinete i školske radionice, educirali stručne nastavnike te razvili socijalno partnerstvo i suradnju sa gospodarskim čimbenicima:

  1. Prije 10 godina započeli smo projekt sa Njemačkim društvom za tehničku suradnju GTZ-om i Zakladom PROWOOD vrijedan više od 500 000 eura kroz koji smo dobili suvremenu radionicu za izradu namještaja, računalnu učionicu te programe za dizajn i konstrukciju namještaja. 
  2. U suradnji sa Ministarstvom gospodarstva RH i GTZ-om realizirali smo projekt „Usklađivanje obrazovanja sa potrebama tržišta rada“ kroz koji smo izradili i proveli novi program „automehatroničar“ te izvrsno opremili automehatroničarsku radionicu.
  3. Treći projekt primjene sunčeve energije u svrhu grijanja i proizvodnje električne energije realiziran je ishodišno s poduzećem Vaillant te proširen kroz suradnju s UNDP-em i Zadarskom županijom. Navedenim projektom opremljen je i otvoren Solarni centar i centar energetske učinkovitosti u sklopu kojeg se nalazi nekoliko fotonaponskih centrala, nekoliko solarnih toplinskih sustava, edukativna solarna oprema, dizalica topline voda-zrak, dvije vjetrenjače i solarno vozilo.
  4. Četvrti projekt je 2,3 miliona kn vrijedan EU projekt „E-mobil“ kojim uvodimo nove tehnologije hibridnih i električnih vozila u nastavni proces.
  5. Realizirali smo 3 projekta Poduzetnički impuls kroz koji smo postavili dvije vjetrenjače, izradili električne aute te punionicu električnih vozila i to jedinu solarnu u RH.         No, osim ovih projekata Škola je vlastitim sredstvima nabavila cijeli niz nove opreme pri čemu samo navodimo najnovije, a to su dva 3D printera, bespilotne letjelice, karting vozila i cijeli niz druge opreme koja omogućuje inovativnu nastavu za naše učenike.
  Za naš rad dobili smo i priznanja:
  -       Ministarstvo za obrt, malo i srednje poduzetništvo dodijelilo nam je 2000. i 2013. godine priznanje „Šegrt Hlapić“ kao najboljoj školi izviđaču dvojnog sustava obrazovanja.
  -       Ministarstvo za obrt, malo i srednje poduzetništvo dodijelilo nam je 2002. godine diplomu kao najboljoj strukovnoj školi u Republici Hrvatskoj.
  -       Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva i GTZ odabrali su nas 2010. godine za Model školu u obrtničkim zanimanjima.
  -       HOK i  Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva proglasili su nas 2011. godine Svjetionikom obrtničkog obrazovanja u strukovnom obrazovanju usmjerenom na tržište rada u RH.
 • Organizacija rada:
 • Jedna smjena
 • Oko 700 učenika
 • 29 razrednih odjela
 • Školska kantina
 • Velika knjižnica sa više od 10.000 knjiga
 • Danas je škola dobitnik brojnih priznanja za svoj rad
 • Najopremljenija škola u RH
     
     

Područja rada: elektrotehnika, strojarstvo, brodogradnja, graditeljstvo, obrada drva, cestovni promet i ostale usluge.

Danas je Strukovna škola Vice Vlatkovića svakako najopremljenija škola u Republici Hrvatskoj koja ima:

 • 6 kabineta elektrotehnike opremljenih sofisticiranom opremom iz Njemačke;
 • 4 informatičke učionice;
 • 4 kabineta strojarstva, osobito kabinet automehanike opremljen sofisticiranom opremom iz Njemačke;
 • 8 radionica opremljenih najsuvremenijim klasičnim i CNC strojevima;
 • radionica za izradu i dizajniranje namještaja;
 • radionica za izradu PVC stolarije;
 • radionica za automehatroniku
 • centar za zavarivanje
 • internetski umrežene učionice opremljene sa TV, DVD i video uređajem, LCD projektorom i računalom;
 • multimedijski centar, u kome učenici mogu, osim iznajmljivanja knjiga čitati novine i raznu literaturu, nesmetano učiti ili gledati TV ili izaći na internet;
 • kantina.
 • solarni centar
 • solarnu punionicu električnih vozila
 • električna vozila
 • hybridno vozilo Toyota Auris
 • vjetrenjača od 1 KW
 • solarna centrala snage 10 KW

Nastava se izvodi u jednoj smjeni, a učenicima je kroz dodatnu i izbornu nastavu omogućujemo učenje drugog stranog jezika, napredno učenje prvog stranog jezika, programiranje na računalu, te bavljenje raznim sportskim disciplinama.

Radionice škole krasi proizvodnost:

 • PVC stolarija;
 • šesterokutni stol za mjerenja u elektrotehnici je naš patent i jedino ga mi proizvodimo u RH;
 • namještaj;
 • razni manji proizvodi (klupe, stolice, nosači LCD-a i drugo.)